Podvědomě tak nějak víte, že byste měli cvičit a posilovat svaly, ale do veřejné posilovny se vám nechce? Ani do ní nemusíte. Posilovnu si totiž můžete zařídit doma.
Cvičení ve veřejných posilovnách není pro každého. Určitě ne pro stydlíny, kteří nesnesou, aby je při cvičení kdokoliv očumoval. A také pro ty, kteří nemají čas do ní dojíždět. Cvičení doma je v tomto ohledu rozhodně pohodlnější. Ale zase vyžaduje patřičné zkušenosti, obzvláště pokud si do své domácí posilovny pořídíte náročnější posilovací stroje. Na nich vás totiž v první řadě někdo musí naučit cvičit, jinak by cvičení nejen nemuselo být efektivní, ale také byste si mohli přivodit nepříjemné zranění.
Co by v domácí posilovně nemělo chybět?
Odpověď na tuto otázku primárně závisí na typu cviků, které v ní hodláte vykonávat. Jinak bude vypadat posilovna mladé teenagerky, jinak svalnatého kulturisty. V každé posilovně by ale neměl chybět rotoped či běžící pás primárně sloužící jak k zahřátí svalů před cvičením, tak i k aerobnímu cvičení a zlepšování celkové kondice. Na rotopedu zkrátka můžete jet, i když venku leje jako z konve. Další vybavení záleží na konkrétních cvicích, které ve své posilovně hodláte provádět.
Bez čeho to nepůjde?
Třeba bez gumové podložky, Ne všechny cviky se totiž provádí jen a pouze na posilovacích strojích. A takové sklapovačky se bez podložky cvičí opravdu špatně. Stejně jako celá řada dalších cviků na posilování přímých a šikmých břišních svalů.
Jaké posilovací stroje?
Tuto otázku zodpovězte po domluvě se svým trenérem. On bude nejlépe vědět, jaký stroj vám bude k užitku. Konkrétní vybavení pro domácí i profesionální posilovny můžete vybírat například na e-shopu Strongmann (strongmann.cz). Zde seženete v podstatě vše nezbytné od A do Z. Kardio stroje i stroje posilovací. Kettlebelly, medicinbaly, posilovací lavice, činky, konstrukce, stojany i klece. A k tomu celou řadu pomůcek na cvičení.
Tak, ať se vám dobře cvičí.